دیدار هیات رهبری اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات با وزیر صنعت و تجارت کشور

هیات رهبری اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات روز یک‌شنبه ١٩ دلو در دیدار با محترم نثاراحمد فیضی غوریانی ‏وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان، روی مشکلات تاجران و سرمایه‌گذاران دیدار و گفتگو کردند‎.‎
رهبری اتاق هرات، ضمن اظهار خوش آمدید به وزیر صنعت و تجارت کشور و هیات همراه، در مورد مشکلات ‏تاجران صحبت کرده و افزودند که اخذ تکس‌های اضافی و چندین مرتبه در مسیر شاهراه ها سبب ایجاد مشکلات به ‏تاجران شده است و تاکید داشتند که هم اکنون صدها موتر باربری به دلیل پرداخت محصول خدمات ترانسپورتی که ‏یک مرتبه در بنادر هرات و بار دیگر در دروازهای شهر اخذ می‌گردد، از چند روز به این‌سو مسیر بزرگ‌راه هرات ‏‏- قندهار را در منطقه‌ی میرداوود ولایت هرات، مسدود ساخته اند‎.
 
آنان تاکید کردند که بررسی‌های طولانی مدت مالیاتی نیز سبب ایجاد مشکلات به تاجران شده و افزودند که اخیراً ‏اداره‌ی زیر نام بازرسی نیز ایجاد شده و سرگردانی‌های جدیدی را برای تاجران به بار آورده است‎.
 
رهبری اتاق گفتند که نیاز است تا سهولت‌های لازم برای ثبت برندهای تجاری در ولایت هرات ایجاد گردد تا تاجران ‏به همکاری اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری این ولایت برندهای تجاری خویش را ثبت کنند‎.
 
در همین حال شماری از تاجران و سرمایه‌گذاران نیز مشکلات خود را بیان کرده و افزودند که باید میکانیزمی روی ‏دست گرفته شود تا سهولت‌های لازم در قسمت کارگوی اموال صادراتی بوجود آید‎.
 
محترم نثاراحمد فیضی غوریانی وزیر صنعت و تجارت، گفت: از ابتدای شروع کار در وزارت صنعت و تجارت، ‏تلاش کرده است تا مشکلات موجود را حل سازد‎.
 
آقای غوریانی، افزود: تلاش آنان جریان دارد تا برای تاجران و سرمایه‌گذاران سهولت ایجاد کند و روند اخذ جواز ‏تجارتی را تسریع بخشیده است تا متقاضیان بدون معطلی و کاغذپرانی بتوانند جواز خود را اخذ کنند‎.‎
وی افزود هر مشکلی که سبب کُندی روند تجارت گردد آن‌را پی‌گیری کرده و حل خواهند ساخت‎.