رئیس هیات عامل اتاق تجارت و سرمایه گذاری با سفیر افغانستان در اندونیزیا و نماینده های وزارت امورخارجه و اتاق تجارت آنکشور در مورد همکاری های مشترک به گونه ‏ویدیو ‏کنفرانس گفتگو کرد

محترم سید زمان "هاشمی" رئیس هیات عامل اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان، ‏با ‏محترم فیض‌الله "ذکی" سفیر افغانستان در اندونیزیا، نماینده های وزارت امورخارجه و اتاق تجارت آنکشور، محترم محمد اسماعیل "غضنفر" رئیس فدراسیون اتاق های افغانستان و محترم اسدالله "همدرد" معاون ریاست همکاری های اقتصادی وزارت امور خارجه کشور در مورد توسعه روابط تجارتی و اقتصادی با کشور اندونیزیا و همکاری مشترک ‏به ‏گونه ویدیو کنفرانس بحث و گفتگو نمودند.

در این نشست، محترم سید زمان "هاشمی" در رابطه به گشایش نمایشگاه دایمی محصولات و تولیدات افغانستان از قبیل: میوه‌جات خشک، زغفران، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی که در داخل سفارت افغانستان در جاکارتا افتتاح گردیده است، صحبت نموده و برتحکیم روابط تجارتی و اقتصادی میان دو کشور تأکید ورزید.

آقای "هاشمی"، از این ابتکار سفیر افغانستان مقیم جاکارتا که با برگزاری این نمایشگاه زمینه معرفی محصولات و تولیدات افغانستان در آنکشور را فراهم ساخته است، ابراز خرسندی نموده و از تلاش های اتاق تجارت و سرمایه گذاری در جهت دستیابی محصولات کشور به بازار های جهانی یادآور شد. وی از تمامی سفارت خانه های افغانستان در کشور های خارجی تقاضا به عمل آورد تا در زمینه بازاریابی برای محصولات و تولیدات کشور با اتاق تجارت و سرمایه گذاری همکاری نمایند.

رئیس هیات عامل اتاق، از آقای ذکی خواست تا در زمینه همکاری مشترک میان اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان با اتاق تجارت اندونیزیا، برگزاری کنفرانس تواصل تجارتی میان بازرگانان دو کشور، امضای تفاهمنامه همکاری و ایجاد اتاق مشترک با آنکشور، همکاری همه‌جانبه نماید.

محترم فیض‌الله "ذکی"، ضمن یادآوری از فرصت های موجود برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی با کشور اندونیزیا، به ویژه پس از سفر های رؤسای جمهور دو کشور و امضای تفاهمنامه های تجاری و اقتصادی میان دو دولت، هرنوع همکاری خود را در جهت توسعه روابط تجارتی میان افغانستان و اندونیزیا تعهد سپرد.