ملاقات سرپرست ریاست هیات عامل اتاق تجارت و سرمایه ‌گذاری با رئیس عمومی عملیاتی شرکت مخابراتی روشن

محترم شفیق‌الله ‏عطایی سرپرست ریاست هیات عامل اتاق تجارت و سرمایه ‌گذاری افغانستان، با حضور داشت محترم عصمت الله وردک عضو هیات مدیره اتاق با محترم نورعالم حکیم یار رئیس عمومی عملیاتی شرکت مخابراتی روشن در دفتر کاری خود ملاقات نموده و پیرامون مشکلات شرکت مذکور با ارگان های ذیربط حکومتی گفتگو کرد.
 
محترم نورعالم حکیم یار، از مشکلاتی که فرا راه فعالیت های شرکت مخابراتی روشن قرار دارد به خصوص در باره اقدامات اخیر که از سوی اداره (اترا) صورت گرفته است انتقاد کرده و ضمن خصمانه خواندن این اقدامات افزود که این اقدامات باعث ایجاد سکتگی در کار و فعالیت های توسعوی شرکت مخابراتی روشن گردیده و مشکلاتی را به بار آورده است.
 
آقای حکیم یار، از ضربه سنگین انفجار سال 2017 که بر دفتر مرکزی شرکت روشن وارد شد و باعث اختلال فعالیت های بعدی و سه سال زیان متواتر این شرکت گردید، یادآور شده، افزود: با آنکه وعده های داده شده از جانب حکومت عملی نگردید، بلکه حکومت در قسمت پرداخت اقساط باقیات این شرکت مطابق فیصله قبلی خود عمل نکرده و شرکت روشن را به خاطر پرداخت باقیاتش به حکومت تحت فشار قرار داده است. وی علاوه کرد که شرکت روشن صرف در سال 2020 به مبلغ 3،4 میلیارد افغانی به دولت پرداخته است که از مجموع عواید حکومت 2 فیصد آنرا تشکیل می دهد. ایشان از اتاق تجارت و سرمایه ‌گذاری افغانستان خواستار همکاری در قسمت داد خواهی مشکلات شرکت مخابراتی روشن گردید.
 
محترم شفیق‌الله ‏عطایی، ضمن اظهار خوش آمدید به آقای حکیم یار و استماع مشکلات شرکت مخابراتی روشن، گفت: اتاق تجارت و سرمایه ‌گذاری افغانستان با آنکه مشکلات این شرکت را که قبلاً کتباً دریافت کرده بود به اداره محترم امور و بخش مربوطه آن شریک ساخته است تا به مقام ریاست جمهوری رسانیده شود و همچنان مکتوباً کمیسیون مواصلات و مخابرات ولسی جرگه را در جریان قرار داده است تا به مشکلات شرکت روشن رسیدگی نماید.
 
آقای عطایی، شرکت های مخابراتی را از بزرگترین سرمایه گذاران کشور نامید که برعلاوه ارائه خدمات این شرکت ها به مردم، عاید بزرگی را هم به حکومت وارد کرده اند. وی وعده سپرد که اتاق تجارت و سرمایه ‌گذاری افغانستان در قسمت دادخواهی شرکت مخابراتی روشن و رسیدگی به مشکلات آن هرنوع همکاری لازم را انجام خواهد داد.
 
محترم عصمت الله وردک، با اهمیت خواندن نقش شرکت های مخابراتی، در قسمت حل مشکلات این شرکت وعده همکاری سپرده، گفت که اتاق با تمام امکانات موجوده خویش در جهت حل مشکلات این شرکت اقدام خواهد کرد.