ملاقات هیات رهبری اتاق و شماری از تاجران و سرمایه گذاران کشور با معاون اول ریاست جمهوری ‏کشور

محترم توکل احمدیار رئیس عمومی اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان و شماری از بازرگانان و ‏سرمایه گذاران زون مرکز شامل سکتور میوه های تازه و خشک، قالین و سنگ های قیمتی، روز شنبه ‏مورخ 19 میزان سال روان با جلالتمآب امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری کشور در قصر ‏صدارت ملاقات کرده در مورد مشکلات سکتور خصوصی کشور و بیرون از چالش های موجود بحث و ‏تبادل نظر نمودند.

محترم توکل احمدیار، در مورد مشکلات بازرگانان و سکتور خصوصی صحبت نموده و ضمن قدردانی ‏از همکاری های همیشگی معاونیت اول ریاست جمهوری در راستای حل مشکلات سکتور خصوصی، ‏خواهان توجه بیشتر حکومت در این مورد شد.

در این نشست که معینان وزارت های تجارت و صنعت، امور داخله، وزارت زراعت و عواید و گمرکات ‏وزارت مالیه نیز حضور داشتند، تاجران و سرمایه گذاران زون مرکز در مورد مشکلات شان به ویژه ‏فساد موجود در گمرکات، اخاذی ها در مسیر شاهراه ها و دروازه های شهر کابل و مشکلات در گذرگاه ‏های کشور، از جمله گمرگ و گذرگاه تورخم صحبت نموده و خواهان همکاری مقام اول معاونیت ریاست ‏جمهوری کشور در جهت رفع مشکلات شان گردیدند.

جلالتمآب امرالله صالح پس از شنیدن مشکلات بازرگانان زون مرکز، وعده قاطع سپرد که به مشکلات آنان ‏رسیدگی نموده و هرگونه اقدامات لازم را در جهت رفع مشکلات شان انجام خواهند داد.‏
همچنان معین گمرکات کشور در رابطه به رفع مشکلات در گذرگاه تورخم یادآور شد که در این باره ‏مذاکراتی با مقام های پاکستانی داشتند و آنان از ایجاد تسهیلات بیشتر برای بازرگانان افغان وعده نمودند. ‏