دیدار رئیس جمهور کشور با نمایندگان منتخب اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان

جلالتمآب محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور، شام چهارشنبه مورخ 27 سنبله 1398 با هیئت رهبری جدید و دها تن از اعضای شورای عالی نمایندگان اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان در قصر چهارچنار ارگ ملاقات نمود.

در این ملاقات، ابتدا محترم اجمل احمدی سرپرست وزارت صنعت و تجارت پیرامون سومین دور انتخابات اتاق که پس از هشت سال برگزار شد صحبت کرده و از ایجاد دفاتر اتاق که در ولایات لغمان، پنجشیر، پکتیا، میدان وردک و سپین بولدک کندهار باز شده است، نیز یادآور شد.

سپس محترم الحاج خانجان الکوزی معاون اول و سرپرست ریاست هیئت مدیره و محترم عتیق الله نصرت رئیس هیئت عامل اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان، پیرامون برگزاری سومین دور انتخابات اتاق که در همکاری وزارت محترم صنعت و تجارت و کمیسیون محترم مستقل انتخابات صورت گرفت و همچنان از شرکت گستردۀ سکتور خصوصی در آن که حدود 20000 هزار تن از اعضای اتاق اشتراک ورزیده اند و 305 تن از اعضای شورای عالی نمایندگان و 21 تن از اعضای بورد رهبری را انتخاب کردند، صحبت نموده و از توجه جلالتمآب رئیس جمهور کشور به سکتور خصوصی تشکر نمودند. ایشان گفتند که فاصله میان سکتور خصوصی و وزارت صنعت و تجارت کم شده است و اتاق تجارت مانند پل میان دولت و سکتور خصوصی عمل می کند.

بعداً جلالتمآب رئیس جمهور غنی صحبت کرد و ضمن تبریکی بخاطر انتخاب اعضای اتاق، گفت که قرارداد هزار میگاوات برق با اوزبیکستان به امضا رسیده است و در مدت ۱۸ ماه تکمیل می گردد که مشکل کمبود برق مرفوع خواهد شد.

رئیس جمهور افزود که به زودی سرپرست وزارت مالیه قرارداد صادرات سبزیجات و میوه جات افغانستان را با قزاقستان به ارزش یک میلیارد دالر امضا خواهد کرد.

وی افزود که حکومت و سکتور خصوصی برای انکشاف بیشتر کار کنند تا افغانستان، تزانزیتی و مرفه گردد. همچنان بالای بنادر خشکه سرمایه گذاری وسیع صورت می گیرد و هر بندر خشکه به یک شهرک مبدل خواهد شد.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش از سکتور خصوصی خواست که تلاش نماید تا افغانستان به یک کشور صادراتی مبدل گردد، زیرا شرایط برای آن آماده شده است.

اعضای VIP

اعضای پلاتینیوم

Delight Sign

Dynamic Vision

New Sadi

Azim Sahak ltd

KPC

Aria Afghan Turkman Logistic Co

GeoChem

Azizi Bank

Onyx Pharma

Afghan Builders Consortium

Ariana Hospital

Abram Global Group of Companies

Ariana Professional Logistic

VICC

Vice Group

Kabul Serena

Afghan United Bank

نشرات

اولین شماره سال 1398


سروى کاروبار - میزان 1397