شورای تاجران افغانستان- اندونیزیا در کابل افتتاح شد

شورای تاجران افغانستان- اندونیزیا، طی مراسمی با حضور داشت جلالتمآب داکتر عارف رحمان، سفیر جمهوری اندونیزیا مقیم کابل، محترم عتیق الله نصرت رئیس هیئت عامل اتاق تجارت و صنایع افغانستان، محترم مفتی، معاون اتاق تجارت و صنایع اندونیزیا (KADIN)، رئیس، معاونین و اعضای محترم شورای تاجران افغانستان - اندونیزیا به روز یکشنبه ، مورخ 25 حمل 1398 در مقر سفارت جمهوری اندونیزیا در کابل، افتتاح شد.

جلالتمآب عارف رحمان، تشریف آوری مهمانان را خیر مقدم گفته، افزود، افغانستان و اندونیز دارای روابط دیرینه تجارتی و فرهنگی می باشد که حتی سفارت این کشور در طی جنگ های چهل ساله برای اتباع افغانستان باز بوده است. ایشان ایجاد این شورای تجارتی را یک فرصت طلایی برای تجار دو کشور دانسته و روی توسعه بیشتر روابط تجارتی میان افغانستان و اندونیزیا تأکید نمود. وی علاقمندی شدید خود را در جهت پرواز های مستقیم از کابل به جاکارتا و نیز ایجاد کارگوی هوایی میان دو کشور ابراز داشت.

سپس محترم عتیق الله نصرت، از سفیر اندونیزیا به سبب حمایت شان از سکتور خصوصی و ایجاد شورای تاجران تشکر نموده، ضمن اظهار تبریکی به تاجران دو کشور به خاطر ایجاد شورا، به امضای تفاهمنامه همکاری میان اتاق تجارت صنایع افغانستان و اتاق تجارت و صنایع اندونیزیا در سال 2014 میلادی اشاره نموده، افزود که یکی از ماده های این تفاهمنامه ایجاد شورای تاجران میان دو کشور بوده که اینک ما شاهد افتتاح آن هستیم.

آقای نصرت علاوه نمود: کشور اندونیزیا یکی از شرکای تجارتی افغانستان به حساب می آید که حجم واردات افغانستان از اندونیزیا نسبت به حجم صادرات آن بیشتر بوده و ما تلاش می نمائیم تا میزان صادرات افغانستان به اندونیزیا را نیز افزایش دهیم.

در اخیر آقای نصرت از همکاری های همیشگی این سفارت قدردانی نموده و از تلاش ها برای ایجاد کارگوی هوایی کابل – جاکارتا نیز استقبال نمود.