نشست هیئت رهبری اتاق با سفیر کبیر اندونیزیا مقیم کابل

محترم خانجان الکوزی معاون اول هیئت مدیره اتاق تجارت وصنایع افغانستان، روز یک شنبه مورخ 25 حمل 1398 با جلالتمآب داکتر عارف رحمان سفیر کبیر اندونیزیا مقیم کابل و محترم مفتی معاون اتاق تجارت و صنایع اندونیزیا، در دفتر کاری خویش ملاقات کرده و پیرامون گسترش روابط تجارتی و تداوم همکاری های مشترک بحث و تبادل نظر نمودند.

در این نشست محترم الحاج محمد یونس مومند معاون تجارتی هیئت مدیره، محترم الحاج نظام الدین تاج زاده رئیس کمیته مواد غذایی و عضو هیئت مدیره اتاق، محترم امید غفورزی مسئول روابط بین الملل اتاق و تعدادی از تاجران ملی نیز حضور داشتند.

محترم الکوزی، ضمن اظهار خوش آمدید به آقای عارف رحمان از گسترش روز افزون روابط تجارتی، فرهنگی و اجتماعی میان دو کشور ابراز خرسندی نموده و آنرا اساس استحکام مناسبات برادرانه و دوستانه توصیف کرد.

آقای الکوزی، از برخورد نیک و خوب حکومت اندونیزیا به خصوص از مهمان نوازی آنکشور در زمان تدویر نمایشگاه بین المللی در سال گذشته و سفر های تجارتی اظهار قدردانی نمود. وی ابراز امیدواری نمود که میزان تجارت میان دو کشور که فعلاً پایین (در سال 2018 صادرات به اندونیزیا 116هزار دالر و واردات به کشور 43 میلیون دالر) می باشد، در آینده به خصوص با ایجاد خانه مشترک تجارتی، افزایش قابل ملاحظه یابد. جناب الکوزی، در مورد فرصت های موجود برای سرمایه گذاری در افغانستان به خصوص در بخش های معادن، زراعت، تولید انرژی برق، صنعت ذوب آهن و تجارت صحبت نموده و خواهان سرمایه گذاری مشترک با اندونیزیا گردید.

جلالتمآب داکتر عارف رحمان، به روابط دیرینه تاریخی و برادرانه دو کشور اسلامی اشاره نموده و بر تداوم این روابط منحیث یک ضرورت و همچنان توسعۀ روابط تجارتی و اقتصادی میان دو کشور تأکید نمود. وی از همکاری همه جانبه سفارت اندونیزیا در جهت هرچه بیشتر گسترش این مناسبات وعده سپرد.