ملاقات رئیس هیئت عامل اتاق با سفیر جدید افغانستان در سویس

محترم عتیق الله نصرت رئیس هیئت عامل اتاق تجارت و صنایع افغانستان، روز چهارشنبه مورخ 22 حوت 1397، با جلالتمآب نصیراحمد اندیشه سفیر جدید افغانستان مقیم سویس، ملاقات کرده و پیرامون همکاری های مشترک و روابط تجاری با آنکشور صحبت نمودند.

این نشست که در سالون ملاقات های ریاست هیئت عامل اتاق صورت گرفت و تعدادی از تاجران کشور نیز خضور داشتند، محترم نصرت، ضمن اظهار خوش آمدید، تقرر آقای اندیشه را در سمت جدید شان تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد، سفیر جدید افغانستان که از تجارب خوب کاری نیز برخوردار بوده با توجه به سطح پایین مبادلات تجارتی میان افغانستان و سویس، نقش مؤثر و خوبی را در جهت بهبود روابط تجاری با آنکشور ایفاء نماید.

محترم اندیشه، از فرصت های موجود در سویس یادآوری کرده و تعهد سپرد که درهمکاری با اتاق و تاجران افغان در راستای توسعۀ مناسبات تجارتی به خصوص صادرات افغانستان به سویس سعی همه جانبه نماید.

سپس تاجران کشور از سکتور های مختلف، به ارتباط مشکلات موجود فراراه تجارت شان با کشور های اروپایی به خصوص با کشور سویس یادآوری کرده و ضمن ارائه نظریات و پیشنهادات، ابراز خوشبینی کردند که در مساعی و همکاری سفیر جدید، مبادلاتی تجارتی با سویس بهبود یابد.