نشست مقدماتی نمایشگاه منطقوی هفتمین کنفرانس ریکا، در اتاق برگزار شد

قرار است هفتمین کنفرانس همکاری های اقتصادی منطقوی راجع به افغانستان (ریکا) از تاریخ 23 الی 24 عقرب 1396 در شهر عشق آباد ترکمنستان برگزار گردد. در حاشیۀ این کنفرانس، نمایشگاه دو روزه منطقوی نیز تدویر خواهد یافت. روی این منظور نشست مقدماتی جهت اشتراک اعضای سکتور خصوصی کشور در این نمایشگاه، به روز دوشنبه مورخ 24 میزان سالجاری با اشتراک معاون هیئت عامل اتاق و جمع کثیری از تاجران و صنعتکاران کشور در سالون کنفرانس های اتاق تجارت و صنایع افغانسان برگزار گردید.

محترم شفیق الله عطایی معاون پالیسی و تخنیکی هیئت عامل اتاق، ضمن اظهار خوش آمدید به اشتراک کنندگان این نشست، شرکت در نمایشگاه منطقوی هفتمین کنفرانس همکاری های اقتصادی منطقوی راجع به افغانستان (ریکا) را که در آن حدود 40 کشور جهان و 30 نهاد بین المللی اشتراک خواهند ورزید و زمینه را برای معرفی و فروش اقلام مختلف محصولات و تولیدات افغانی مساعد خواهد ساخت، برای اعضای سکتور خصوصی کشور بسیار مهم و با اهمیت خوانده و خواهان سهمگیری گستردۀ تاجران و صنعتکاران کشور در آن گردید.

سپس تاجران و صنعتکاران شرکت کننده در این نشست، از همکاری همیشگی اتاق در تسهیل و همکاری جهت شرکت اعضای سکتور خصوصی در همچو نمایشگاه ها یادآوری نموده و روی موضوعات مربوط به نمایشگاه فوق الذکر نطریات و پیشنهادات سودمند خویش را ارائه داشتند.

برعلاوه در این نشست، در مورد پنجمین نمایشگاه مشترک افغان – ایران که از تاریخ 8 الی 12 عقرب در شهرکابل برگزار می گردد، از سوی مسؤلان اتاق معلومات ارائه گردیده و سهمگیری اعضای سکتور خصوصی را در جهت معرفی و بازیابی تولیدات افغانی مؤثر و سودمند توصیف نمودند.

قابل ذکر است، نمایشگاه منطقوی هفتمین کنفرانس همکاری های اقتصادی منطقوی راجع به افغانستان (ریکا) که در مرکز تجارتی «میزان» با مساحت 1600 متر مربع برای مدت دو روز تدویر خواهد یافت، تسهیلاتی نیز از جانب اتاق تجارت ترکمنستان برای آنعده از اعضای سکتور خصوصی که از سوی اتاق تجارت و صنایع افغانستان معرفی می گردد، مد نظر گرفته شده است. در این نمایشکاه اعضای سکتور خصوصی کشور به نمایندگی از سکتور های مختلف اشتراک ورزیده و محصولات خودرا به نمایش خواهند گذاشت.